#unifiedpost #hungary #eszámlaszolgáltató #eszámla #tömegeseszámla #automatizálás #számlafogadás #számlaküldés #peppol #eszámlamegfelelés
Tartalomjegyzék
A kötelező elektronikus számlázás előkészítése
A maláj kormány a világ számos más országához hasonlóan a kötelező elektronikus számlázás irányába nyit, hogy javítsa a számlázás hatékonyságot és csökkentse az áfahiányt.
A Maláj Digitális Gazdasági Vállalat, a Hírközlési és Digitális Minisztérium alá tartozó ügynökség az év elején megbeszéléseket tartott, hogy megvitassák a kötelező elektronikus számlázás felé vezető utat. Az üléseken a szolgáltatókkal folytatott megbeszéléseken az ország kötelező elektronikus számlázásra történő előkészítéséről volt szó.
A Maláj Adóhivatal (MLHDN) nemrégiben tette közzé az e-számlázásról szóló iránymutatást (1.0 verzió). Az útmutató lépésről lépésre útmutatást tartalmaz. Gyakorlati példákat hoz a vállalkozások számára, útmutatást ad az adófizetők felkészültségéről, valamint foglalkozik a leggyakoribb kérdésekkel és aggályokkal is.
Tekintsük át röviden az iránymutatást és a legfontosabb tudnivalókat
Mikor kezdődik a kötelező e-számlázás, és mely vállalkozások tartoznak majd a hatálya alá?
A maláj pénzügyminiszter által 2022. október 7-én előterjesztett 2023. évi költségvetés részeként, amelyet a nemrégiben közzétett iránymutatás is megerősített, az e-számlázás bevezetése 2024-től kezdődően fokozatosan kerül bevezetésre.
Küszöbértékek az e-számlázásban
A bevezetést az MLHDN fogja vezetni, és a következő forgalmi vagy bevételi küszöbértékeket veszi figyelembe:
– 2024. június 1. – Kötelező az e-számlázás az évi 100 millió RM vagy annál nagyobb éves forgalommal vagy bevétellel rendelkező adóalanyok számára.
– 2025. január 1. – Kötelező az e-számlázás az évi 50 millió RM éves árbevétellel vagy árbevétellel rendelkező adóalanyok számára.
– január 1. 2026 – Kötelező az e-számlázás az évi 25 millió RM éves árbevétellel vagy árbevétellel rendelkező adófizetők számára.
– január 1. 2027 – Kötelező az e-számlázás minden adófizető számára és bizonyos nem üzleti célú ügyletek esetén is.
Az éves árbevétel a 2022-es pénzügyi év vagy az adóév alapján kerül meghatározásra, a forgalom vagy a bevétel későbbi változásai nem befolyásolják a végrehajtási kötelezettségeket. A korábbi önkéntes részvétel az éves forgalomtól vagy bevételtől függetlenül lehetséges.
Az elektronikus számlázási rendszer különböző tranzakciótípusokra terjed ki, beleértve a B2B, B2C és B2G tranzakciókat is. Mind a B2G, mind a B2B tranzakciók hasonló e-számlázási folyamatot fognak követni. A kibocsátandó e-számlák típusai közé tartoznak a számlák, jóváírások, terhelési értesítések és sztornó számlák. A sztornó e-számla a vevő fizetésének visszatérítését igazolja, jellemzően visszáru helyzetekben használatos.
Mikorra várható a kötelező e-számlázás bevezetése
Bár a javasolt bevezetés három év alatt valósul meg, a kezdeményezés már most mutatja az ország kötelező elektronikus számlázás iránti elkötelezettségét. Világszerte számos kormány kezdte vagy kezdi el bevezetni a kötelező e-számlázást, de sokan csak a B2B ügyletekre teszik kötelezővé, és nem vonják be egységesen a B2G, B2B és B2C számlákat is a kötelező e-számlázásba. Malajzia javaslata azt mutatja, hogy a délkelet-ázsiai ország hosszútávra tervez.
Melyik e-számla modellt vezeti be Malajzia?
A legújabb e-számlázási fejlesztési útmutató és az MLHDN által nyilvánosságra hozott információk szerint az e-számlázás választott modellje a Clearance elszámolási e-számlázási modell lesz. Korábban ebben a cikkben írtunk róla.
Az e-számlázás tervezett folyamata Malajziában
Az MLHDN-nek a számlát valós időben kell érvényesíteni, mielőtt azt az e-számla kiállítója elküldené azt a végfelhasználónak. Ez magában foglalja az értékesítési ügyleteket lebonyolító vállalkozások számára kötelező e-számla kibocsátását, valamint bizonyos esetekben a külföldi szolgáltatóktól beszerzett ügyleteket is. Az e-számlák 53 adatmezőt igényelnek majd, köztük az adóazonosító számot, amelyet a pontosság és a számla elszámolása érdekében előzetesen hitelesíteni kell.
Mielőtt a vevő megkapja a számlát, az eladónak először el kell küldenie azt az adóhatóságnak. Malajziában ez a MyInvois portálon vagy egy API-n keresztül lesz lehetséges.
Az MLHDN ellenőrzi az e-számlát, mielőtt visszaküldi azt a szállítónak, aki ezt követően köteles megosztani az e-számlát a vevővel. A közzétett iránymutatás szerint a szállító vagy a vevő a MyInvois portálon keresztül 72 órán belül törölheti vagy elutasíthatja az e-számlát, indoklással.
A MyInvois portál mind a szállítók, mind a vevők számára hozzáférést biztosít az e-számlaadatokhoz, lehetővé téve számukra, hogy információkat kérjenek le az MLHDN-től. A rendszer célja a számlázási folyamatok racionalizálása és az átláthatóság növelése a maláj adózással kapcsolatos tranzakciókban. A Unifiedpost Group aktívan részt vesz a maláj e-számlázási tárgyalásokban az MLHDN-nel, hogy segítsen az ország végleges terveinek kialakításában.
A dokumentumok integritásának és hitelességének biztosítása
A dokumentumok hitelességét, integritását tanúsítványokkal kívánják alátámasztani. Az MLHDN által kibocsátott digitális tanúsítványok célja, hogy garantálják a benyújtott adatok eredetét, valamint az aláírt tartalom megbízhatóságát és hitelességét.
Értesüljön elsőként az új fejleményekről
A nemzetközi e-számlázás folyamatosan és dinamikusan változó terület. Ha a legfrissebb információkkal szeretne rendelkezni, iratkozzon fel az angol nyelvű e-számlázási szabályozásról szóló hírlevelünkre, és kövesse a magyar nyelvű elektronikus számlázás LinkedIn oldalunkat, hogy időben értesüljön a fontos bejelentésekről.
Töltse le az e-számlázási ütemtervet
Szeretne egy nemzetközi e-számlázási ütemtervet, amin szerepelnek az éppen ismert e-számlázási változások? Kattintson ide az ütemtervért!
A Unifiedpost Group minősített Peppol hozzáférési pont. Több mint 60 országban biztosítjuk a globális e-számla megfelelést. A formátum- és csatornafüggetlen számlafogadás termékünk multi-, nagy- és közepes vállalatok tömeges e-számla fogadási folyamatát automatizálja, a számlaküldés termékünk az e-számla küldés folyamatát. Emellett számos megoldásunk van az e-számla és e-dokumentum automatizálás professzionális szintre emeléséhez. Kérdése van? Töltse ki az honlapon található űrlapot, és visszahívjuk Önt!
Tudjon meg többet a termékeinkről!
Számlafogadás | elektronikus számlák automatizált fogadása
Számlaküldés | tömeges e-számla és dokumentum küldése egy kattintásra
Digitális faktoring | a legmodernebb digitális finanszírozás
NAV 3.0 alapú elektronikus számlafogadás | Profi, egységes számlafeldolgozás
Nemzetközi e-számla megfelelés | Regisztráljon az angol nyelvű, tematikus hírlevélre
Peppol hálózat | Peppol hozzáférési pont vagyunk
automatizáció automatizálás belga e-számlázás belga elektronikus számla reform digitalizációs projekt e-számla e-számla automatizálás e-számla szolgáltató e-számlázás e-áfa elektronikus számla befogadása elektronikus számlacsere automatizálás elektronikus számla szabályai elektronikus számla szolgáltató elektronikus számlázás Elektronikus számlázási titkok EN16931 elektronikus számlázási szabvány esettanulmány ETAF e-számlázás faktorálás GENA interjú Kérdezték kérdezték válaszolunk kérdezték válaszolunk videósorozat külföldre számlázás szabályai Lengyelországi e-számla reform mazars automatizált folyamatok modern dokumentumkezelés nemzetközi e-számlázás németországi e-számla reform online számla adatszolgáltatás peppol Peppol számlázás számla kötelező tartalmi elemei trend tömeges dokumentumfogadás tömeges dokumentumküldés tömeges e-számlázás unifiedpost unifiedposthungary ViDA jogalkotási csomag videósorozat válaszolunk videósorozat Áfa a digitális korban