#unifiedpost #hungary #eszámlaszolgáltató #eszámla #tömegeseszámla #automatizálás #számlafogadás #számlaküldés #peppol #eszámlamegfelelés
Tartalomjegyzék
A bejelentés
A digitális átalakulás irányába tettek jelentős lépést a görög hatóságok, amikor nemrégiben bejelentették, hogy kötelezővé teszik a vállalkozások és a kormányzat közötti elektronikus számlázást (B2G).
A helyi közlönyben közzétett hivatalos jogi szöveg felvázolja az elektronikus számlázásra vonatkozó követelményeket és a határidőket, amiket a közbeszerzési szerződések esetében minden esetben be kell tartani. Ez a fejlemény progresszív lépést jelent a közbeszerzési folyamatok ésszerűsítése és a digitális technológiák adaptálása terén.
- 2024. január 1. – valamennyi központi kormányzati szervvel kötött ügylet esetén kötelező az elektronikus számla használata
- 2024. június 1. – a kötelező e-számlázás szabályozás hatálya alá tartozik minden kormányzati szerv
- 2025. január 1. – minden egyéb a kormányzatnál felmerülő kiadásra kiterjed az elektronikus számlázási kötelezettség. Megvalósul a teljes papírmentesség a kormányzati ügyleteknél
Kinek kedveznek az új kötelezettségek?
A B2G e-számlázási kötelezettség bevezetése mind a kormányzat, mind a görög vállalkozások számára előnyöket teremt. Az e-számlázás bevezetésével a görög hatóságok racionalizálhatják az adminisztratív terheket, csökkenthetik a papírmunkát és nagyobb hatékonyságot teremthetnek a közbeszerzési folyamatokon belül.
A vállalkozások számára az elektronikus számlázás felé történő elmozdulás javítja a számlák benyújtásának és feldolgozásának sebességét és pontosságát. A szabványosított keretrendszer biztosítja a számlázási gyakorlatok következetességét, és gördülékenyebb tranzakciókat tesz lehetővé a beszállítók és a kormányzat között. A beszállító cégek gyorsabban jutnak a pénzükhöz.
Milyen változások várhatók még az e-számlázásban, és hogyan érinti ez a piacokat?
A ViDA javaslatcsomag nagy figyelmet kapott. Az irányelv tervezet célja a tagországok számviteli gyakorlatának uniós szintű harmonizálása. Bővebben itt olvashatnak róla, és ebben a korábbi blog cikkben.
A görög hatóságok célja
Az elektronikus számlák kibocsátására vonatkozó európai szabvány elfogadásával a vállalkozásoknak ezentúl digitálisan kell benyújtaniuk a kormányzati számlákat. A B2G elektronikus számlázás (e-számlázás) kötelezésével egységes keretet hoznak létre a közbeszerzési szerződések számlázására.
Görögország, a világ számos más országához hasonlóan, azt reméli, hogy a papír alapú számlázásról az elektronikus számlázásra való áttérés előnyös lesz a közbeszerzési eljárások számára. Nő a hatékonyság mivel automatizálhatóvá válik a számlák feldolgozása, és jelentős időt is megtakarítanak a csökkenő adminisztrációnak köszönhetően, csökkennek az adminisztratív terhek és minimalizálhatók a hibák.
Mikor lép hatályba az e-számla kötelezettség?
A pénzügyminiszter, a fejlesztési és beruházási, és a digitális kormányzásért felelős miniszter, valamint a közlekedési miniszter nemrégiben közzétett közös határozata világos ütemtervet határoz meg a B2G számlázási megbízás fokozatos végrehajtására. A határozat a következő kulcsfontosságú mérföldköveket vázolja fel a szerződések teljesítésével kapcsolatos kiadásokra vonatkozóan, amelyek megkötési eljárásai ezután kezdődnek:
– 2023. szeptember 12. – a kijelölt főbb kormányzati ügynökségekkel kötött szerződéseket alátámasztó számlák már csak elektronikus számlák lehetnek. (hatályos a kötelezettség például a Közlekedési Minisztériumra, a Digitális Transzformációs Minisztériumra és a Bevándorlási és Menekültügyi Minisztériumra.
Értesüljön elsőként az új fejleményekről
A nemzetközi e-számlázás folyamatosan és dinamikusan változó terület. Ha a legfrissebb információkkal szeretne rendelkezni, iratkozzon fel az angol nyelvű e-számlázási szabályozásról szóló hírlevelünkre, és kövesse a magyar nyelvű elektronikus számlázás LinkedIn oldalunkat, hogy időben értesüljön a fontos bejelentésekről.
Töltse le az e-számlázási ütemtervet
Szeretne egy nemzetközi e-számlázási ütemtervet, amin szerepelnek az éppen ismert e-számlázási változások? Kattintson ide az ütemtervért!
A Unifiedpost Group minősített Peppol hozzáférési pont. Több mint 60 országban biztosítjuk a globális e-számla megfelelést. A formátum- és csatornafüggetlen számlafogadás termékünk multi-, nagy- és közepes vállalatok tömeges e-számla fogadási folyamatát automatizálja, a számlaküldés termékünk az e-számla küldés folyamatát. Emellett számos megoldásunk van az e-számla és e-dokumentum automatizálás professzionális szintre emeléséhez. Kérdése van? Töltse ki az honlapon található űrlapot, és visszahívjuk Önt!
Tudjon meg többet a termékeinkről!
Számlafogadás | elektronikus számlák automatizált fogadása
Számlaküldés | tömeges e-számla és dokumentum küldése egy kattintásra
Digitális faktoring | a legmodernebb digitális finanszírozás
NAV 3.0 alapú elektronikus számlafogadás | Profi, egységes számlafeldolgozás
Nemzetközi e-számla megfelelés | 60+ országban segítünk megfelelni az aktuális e-számlázási szabályoknak
Peppol hálózat | Peppol hozzáférési pont vagyunk
adóügyi digitalizáció automatizáció automatizálás belga elektronikus számla reform digitalizációs projekt e-számla e-számla automatizálás e-számla szolgáltató e-számla számla e-számlázás e-áfa elektronikus számla befogadása elektronikus számlacsere automatizálás elektronikus számla szabályai elektronikus számla szolgáltató elektronikus számlázás Elektronikus számlázási titkok EN16931 elektronikus számlázási szabvány esettanulmány ETAF e-számlázás faktorálás GENA interjú Kérdezték kérdezték válaszolunk kérdezték válaszolunk videósorozat külföldre számlázás szabályai Lengyelországi e-számla reform mazars automatizált folyamatok modern dokumentumkezelés nemzetközi e-számlázás németországi e-számla reform online számla adatszolgáltatás peppol Peppol számlázás számla kötelező tartalmi elemei trend tömeges dokumentumfogadás tömeges dokumentumküldés tömeges e-számlázás unifiedpost unifiedposthungary videósorozat válaszolunk videósorozat Áfa a digitális korban